ULTRASONIK PIEZO BURUN ESTETIğI NEDIR OPTIONS

ultrasonik piezo burun estetiği nedir Options

ultrasonik piezo burun estetiği nedir Options

Blog Article

Bu yaşlar burun kıkırdaklarının ve kemiklerinin olgunlaşmasını gösterir. Erişkin yaşa gelmiş bireylerde rinoplasti herhangi bir zamanda uygulanabilir. Ancak cerrahi planlaması yapılırken hastanın genel sağlık durumu ve kronik hastalıklar gibi etkenler göz önünde bulundurulmalıdır.

Açık teknikte ise burun delikleri arasında kalan “columella” kesildiği için iz oluşumu meydana gelir. Başlangıçta belirgin olsa da bu iz iyileşme sürecinde soluklaşır ve estetik olarak bir sorun yaşanmaz.

Son değerlendirme aşamasında burun boşluğunun incelenmesi gerekir. Bu inceleme hangi cerrahi tekniklerin uygulanacağını belirler:

Erkek hastalar için bu sosyal ve profesyonel hayatlarında fark edilir bir değişiklik yaratabilir. Rinoplasti bu nedenlerle erkeklerde sıkça tercih edilen ve yüksek memnuniyet oranına sahip bir estetik cerrahi işlemidir.

Burun estetiği ameliyatı fiyatları, çeşitli etmenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Burun ameliyatı fiyatını belirleyen temel kriter muayene bulguları ve yapılacak işin zamansal ve nitelik olarak miktarıdır. Örneğin sadece burun ucu ameliyatı yapılacak bir hasta ile nefes sorunu olan ve daha önce ameliyat olmuş bir hastanın ücretlerinin aynı olması beklenemez. Ayrıca şehir bazında da estetik burun operasyonu fiyatları farklılıklar gösterebilir. Örneğin burun estetiği fiyatları Ankara ile İstanbul gibi iki farklı şehirde birbirinden farklılık gösterebilir. Bu konu ile ilgili web site sayfamızda detaylı bir yazımızı da bulabilirsiniz () . Öte yandan ücretlendirme aynı miktar iş yapılacak tüm hastalarımız için aynı ücret geçerli olacak şekilde uygulanmaktadır.

Bu durum cerrahi sonrası komplikasyon riskini artırır. Ayrıca sigara ve alkol tüketimi doku onarımını yavaşlatarak morarma, şişlik ve ağrı gibi yan etkilerin daha uzun süre devam etmesine neden Ayrıntılar Burada olur. Bu nedenle erkek hastalar ameliyat öncesinde ve sonrasında bu alışkanlıklardan kaçınmalıdır.

Kapalı rinoplasti ise, operasyon sırasında burun derisinin kaldırılmaması ve içeriden müdahale edildiği anlamını taşımaktadır.

Cerrah burun estetiği adayına rinoplastinin kendisine neleri kazandırabileceğini ve neleri kazandıramayacağını açıkça ifade edecektir.

Kolumellar Strut Yerleştirme: Bu teknik septal kıkırdaktan alınan bir greftin medial cruralar arasına yerleştirilmesini içerir. Bu işlem uç projeksiyonunu hafifçe artırırken burun ucunun desteklenmesine gardenımcı olur.

İşlem sonrasında septumun stabilitesini sağlamak ve iyileşme sürecini desteklemek için iç splintler yerleştirilir. Bu yöntem burun fonksiyonlarının iyileştirilmesinde etkili bir yol sunar.

Erişim ve hareket alanı sınırlı olduğu için bazı bölgelere müdahale imkanı kısıtlı olabilir.

Hangi mevsimde operasyonun yapıldığına bakılmaksızın hastanın four-six hafta boyunca güneşlenmemesi gerekir. İyileşme döneminde burnun fazla güneş alması burunda renklenme farklılığı yaratabilir.

Rinoplasti burnun hem estetik hem de fonksiyonel düzenlemelerini içerir. Cerrahi başarının temeli derinlemesine bir burun anatomisi bilgisine dayanır. Burun karmaşık yapılarıyla hem nefes almayı destekler hem de estetik bir unsur taşır.

Burun cerrahı bu fotoğrafları aynı zamanda önce ve sonrası için değerlendirmeler esnasında, ameliyat sırasında referans ile uzun vadeli incelemeler için kullanacaktır.

Report this page